Hiszpania

« powrót
Hiszpania

TURYSTYKA W HISZPANII

Hiszpania to piękny i bardzo zróżnicowany kraj, północ przypominająca zielone wzgórza Irlandii, południe bardziej podobne klimatem i architekturą do pejzaży afrykańskiego Maroka. Długa historia państwa uwidacznia się w prehistorycznych rysunkach naskalnych, pałacach Maurów, ruinach zamków, pozostałościach architektury starożytnego Rzymu, gotyckich i renesansowych katedrach, jak wreszcie w przykładach unikalnej i ambitnej architekturze współczesnych budynków. Niepowtarzalność Hiszpanii ma swoje źródło w wielości królestw na jakie była podzielona historycznie Hiszpania. Te regiony do dziś zachowały swoją odmienność w języku, kulturze, kuchni i sztuce. Hiszpania dzieli się na 17 wspólnot autonomicznych, z których większość była kiedyś odrębnymi królestwami: Andaluzja, Aragonia, Asturia, Baleary, Estremadura, Galicia, Kantabria, Kastylia-La-Mancha, Kastylia-Leon, Katalonia, Kraj Basków, La Rioja, Madryt, Murcja, Nawarra, Walencja, Wsyspy Kanaryjskie. Jednak interesujące turystycznie obszary nie ograniczają się do poszczególnych krain, ale rozciągają sie na terytorium całej Hiszpanii.

Malownicze i zaciszne plaże można znaleźć w pobliżu Cadiz i Almerii na południu jak również w okolicach wybrzeży La Manga, Galicii, Asturii, Kantarbii i Euskadii. Wysoko rozwinięty przemysł turystyczny z hotelami i uczęszczanymi przez tłumy plażami znajduje się na Costa de La Luz i Costa del Sol. Interesująca jest zatoka Almerimar z przytulnymi knajpkami, niedaleko na południe od El Ejido w Almerii.

Świeże powietrze i naturalne krajobrazy można odnaleźć w parkach krajobrazowych i na wsi dających mnóstwo okazji do uprawiania trekingu, wypraw pieszo czy rowerem. Najlepiej nadają się do tego Pireneje, szczególnie w rejonie Aragon. W Andaluzji rozciąga się pasmo Sierra Nevada z luksusowymi kurortami zimowymi w okolicach Granady. Kurorty narciarskie otwarte są od listopada do maja. 

Internetowe centrum Rezerwacji Turystycznych Travel-Point
{tel/fax} tel./fax: 58 380-38-05