« powrót
Egipt

TURYSTYKA

Egipt to kraj niezwykłych krajobrazów – bezkresna pustynia łączy się z morzem, dlatego można tu zarówno przeżyć burzę piaskową, jak i posłuchać spokojnego dzwięku fal rozbijających się o brzeg lazurowego morza.

Kraj posiada doskonale rozbudowaną bazę gastronomiczną i noclegową. Mnóstwo tu luksusowych hoteli, które swoim gościom oferują wszelkie możliwe atrakcje i udogodnienia.

Liczne kurorty w Egipcie są niczym oazy harmonijnie wtapiające się w pustynny krajobraz. Ci jednak, którzy spędzając wczasy w Egipcie zdecydowali się na skromniejsze miejsce pobytu na pewno będą zadowoleni – pełno tu bowiem uroczych, kameralnych hotelików i kwater prywatnych. Zarówno na wybrzeżu Morza Śródziemnego, jak i w centrum można spotkać cały szereg urokliwych kafejek, luksusowych restauracji, pubów i dyskotek.

W stolicy kraju - Kairze - warto zobaczyć m. in. Egipskie Muzeum Starożytności ze wspaniałymi zbiorami sarkofagów, mumii, posągów, reliefów oraz skarbów Tutanchamona. W Sakkarze należy odwiedzić  piramidę schodkową Dżesera - pierwszą ze wszystkich budowli tego typu, pochodzącą z XXVII w. p.n.e. Giza to z kolei miejsce, gdzie nie sposób pominąć jedynego zachowanego do dzisiaj cudu z listy 7 cudów świata starożytnego - piramid. Najstarszą i największą z nich jest Wielka Piramida Cheopsa (ok. 2560 p.n.e.). Mierzyła ona oryginalnie 140 m wysokości, zaś jej długość u podstawy wynosiła 230 m.

Do najliczniej odwiedzanych miejsc przez turystów należą Hurghada oraz Sharm el Sheikh.

Hurgahada - niegdyś spokojna osada rybacka, od lat siedemdziesiątych wciąż rozbudowywana, jest dziś miastem liczącym 35 000 mieszkańców i turystów. Sławę swą osiągnęła dzięki wspaniałemu usytuowaniu nad lazurowym, kryształowo czystym Morzem Czerwonym obfitującym w bajecznie kolorowe podwodne łąki raf koralowych. Główna ulica, biegnąca równolegle do morza, oddziela pustynię od części, w której usytuowane są luksusowe hotele.
Hurghada znana jest z możliwości uprawiania sportów wodnych. Amatorzy tego typu wypoczynku mogą jeździć na nartach wodnych, skuterach, motorówkach, bądź mogą nurkować i podziwiać rafę koralową oraz życie podwodne.

Sharm el Sheikh - to perła egipskich kurortów. Składa się z trzech zatok: Shark Bay, Naama Bay i Maya Bay wraz z Hatabą. Sławę swą osiągnęło dzięki znakomitemu usytuowaniu; kryształowo czystemu, mieniące się wszystkimi odcieniami błękitu Morza Czerwonego obfitującego w bajecznie kolorowe rafy koralowe. Podwodne ogrody koralowców, piękne, piaszczyste plaże Synaju ściągają co roku rzesze turystów spragnionych słonecznego wypoczynku.
Obecnie Sharm el Sheikh jest najważniejszą miejscowością wypoczynkową w basenie zatoki Aqabq, jest to też międzynarodowe centrum mediacyjne w sprawach bliskiego wschodu, dlatego niech Państwa nie zdziwi jeśli podczas pobytu część dróg w mieście będzie zamknięta ze względu na "spotkania na szczycie". Sharm to również światowa mekka pasjonatów nurkowania, ze względu na podwodny park krajobrazowy Ras Muhamed.
 

Fatal error: Uncaught ArgumentCountError: Too few arguments to function GM_Modul::__construct(), 0 passed in /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/geem/class/class.cComment.php on line 11 and exactly 2 expected in /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/framework/class.GM_Modul.php:312 Stack trace: #0 /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/geem/class/class.cComment.php(11): GM_Modul->__construct() #1 /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/geem/class/class.cNews.php(67): cComment->__construct() #2 /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/framework/class.GM_SiteParser.php(59): cNews->_show() #3 /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/framework/class.GM_SiteParser.php(397): GM_SiteParser->parseNews('<p><a id="news"...', 0) #4 /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/geem/class/class.cSite.php(137): GM_SiteParser->getParsedSite('<p><a id="news"...') #5 /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/index.php(352): cSite->getByLinkId('lxxas') #6 {main} in /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/framework/class.GM_Modul.php on line 312