« powrót
Dominikana

TURYSTYKA

Dominikana dosłownie żyje z turystów. Największe dochody przynosi krajowi właśnie turystyka. Dominikana posiada najlepiej rozwiniętą na Karaibach infrastrukturę hotelową. Dwoma najbardziej znanymi regionami wypoczynkowymi są Punta Cana i Puerto Plata. Kompleksy hotelowe usytuowano bezpośrednio przy plażach, jednych z najpiękniejszych na Karaibach.

Santo Domingo jest dla Dominikany jak Nowy Jork dla USA. Najważniejsze miejsce na wyspie, kulturalne serce, dynamiczny motor wszelkich działań. Często jest nazwywane po prostu "La Capital", czyli po prostu Stolica. Miasto zostało założone przez brata Krzysztofa Kolumba, Bartolomeo, w 1946 roku. Póżniej na długie lata stało się bazą dla hiszpańskich podbojów w Ameryce Środkowej i Południowej. Pamiątki po kolonialnej przeszłości tworzą urokliwą Zonę Colonial, czyli stare miasto z brukowanymi uliczkami i domami w stylu Nowego Świata. Turyści znajdą w jego obrębie najstarsze ulice Nowego Świata, najstraszy kościół, najstarsza fortecę, itd. Za chwilę, pośród tylu zabytków, można by zapomnieć, że jest się na Karaibach. Gdyby nie to, że z nieba leje się żar, a powietrze jest ciężkie od wilgoci.

Punta Cana to najdalej na wschód wysunięty przylądek Dominikany i miasteczko o takiej samej nazwie. Ten turystyczny region znany jest z zachwycających plaż o białym piasku. Trudno znaleźć lepsze na całych Karaibach. Całe wybrzeże jest gesto obstawione hotelami i barami. Liczba barów wydaje się przytłaczjąca - niektórzy żartują, że jest ich więcej niż ziaren piasku na plaży. Tak czy inaczej to mekka turystyczna Dominikany i nie ma co marudzić tylko korzystać z basenów, ciepłego morza, słońca i bez reszzty oddać się zapomnieniu w bardzo bezpiecznej odległości od codzienności i pracy.

 

 

 plaża Dominikana


Fatal error: Uncaught ArgumentCountError: Too few arguments to function GM_Modul::__construct(), 0 passed in /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/geem/class/class.cComment.php on line 11 and exactly 2 expected in /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/framework/class.GM_Modul.php:312 Stack trace: #0 /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/geem/class/class.cComment.php(11): GM_Modul->__construct() #1 /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/geem/class/class.cNews.php(67): cComment->__construct() #2 /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/framework/class.GM_SiteParser.php(59): cNews->_show() #3 /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/framework/class.GM_SiteParser.php(397): GM_SiteParser->parseNews('<p><a id="news"...', 0) #4 /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/geem/class/class.cSite.php(137): GM_SiteParser->getParsedSite('<p><a id="news"...') #5 /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/index.php(352): cSite->getByLinkId('lxxas') #6 {main} in /home/bambus19/domains/travelpoint.pl/public_html/framework/class.GM_Modul.php on line 312